JUDO Siatkówka Piłka nożna Szermierka Rekreacja

Trening Mini-siatkówka

Drodzy Uczniowie!
Pamiętajcie, że każda aktywność fizyczna jest realizacją planu treningowego. Nie spędzajcie zbyt dużo czasu przed telefonami, laptopami, komputerami (chodzi mi przede wszystkim o gry) oraz telewizorami.
Będę z Was naprawdę dumny, jak wykonacie te ćwiczenia, które dla Was przygotowałem.  Możecie również w tym czasie przygotować się do przeprowadzenia rozgrzewki na najbliższym treningu (po powrocie do szkoły), przewidziane nagrody. Możecie ćwiczyć codziennie! Byłoby wspaniale. Ćwiczenia wykonujecie w miarę swoich możliwości, jeżeli nie czujecie się na siłach zmniejszacie ilość powtórzeń.
Trzymam za Was kciuki i do zobaczenie na treningu!

Pozdrawiam
Piotr Tchórzewski

Plan treningowy:

I część wstępna:
2 minutowy bieg w miejscu
Samodzielna rozgrzewka w miejscu (przypominamy ją sobie z lekcji wychowania fizycznego). Wszystkie te ćwiczenia, które robiliśmy na sali w ruchu możecie wykonać w miejscu
II część główna:
30 przysiadów
30 brzuszków
30 skłonów tułowia w tył (w leżeniu na piersiach)
10 pompek (damskie, męskie - w miarę możliwości)
20 sek. “deski”
30 pajacyków
Ćwiczenia z części głównej od 1 do 6 wykonujecie bez przerwy, po zakończeniu 4 minuty przerwy i znowu powtarzacie całą serię ( czyli od 1 do 6). Wykonajcie te ćwiczenia 4 dni w tygodniu w każdy następny dzień spróbujcie dołożyć kolejną serię. Następnie przechodzicie do części końcowej.

III część końcowa:
Ćwiczenia rozciągające: w siadzie (skłony tułowia do prawej i lewej nogi), to samo stojąc w rozkroku.
Ćwiczenia oddechowe: w siadzie skrzyżnym (po turecku), wznos ramion do góry z jednoczesnym wdechem, opust ramion w dół z jednoczesnym wydechem – powtarzamy minimum 5 razy.  

Wróć

Wszelkie prawa zastrzeżone MOS BĘDZIN © 2020